Loading...

Gıda TedarikiMüşterilerine lezzetli tatlar, çeşniler ve aromalar sağlamak, Katre Tedarik’in önemli faaliyet alanlarından biridir. Yüksek kaliteli ürünler, yenilikçi tatlar, rekabetçi fiyatlar ve müşterilere sunulan butik hizmet, Şirket politikamızın ana bileşenleridir.


AR-GE Bölümümüzün liderliğinde, laboratuvarlarımızda rakiplerden farklı inovatif çözümler geliştirmeye büyük önem veriyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu tatları zamanında geliştirmek ve yöresel-küresel lezzetlerle harmanlayarak firmaların ürün gamlarını yenilikçi çözümlerle zenginleştirmek Şirket Politikamızın ana eksenini oluşturmaktadır.

Gıda sektöründe, özellikle de atıştırmalık, kuruyemiş soslu ve kaplamalı kuruyemişler alanlarında, uzmanlığımızı, teknolojik gelişme ve titiz araştırmalarla sürekli güncelliyoruz. Aroması yüksek meyve, sebze ve bitkileri ilk günkü tazeliğinde saklıyor, en ileri akıllı cihazlarla simülasyon ve deneme üretimleri gerçekleştiriyoruz. Yapay tatlar ve sentetik renklendiriciler yerine doğal yöntemler içerisinde saf bitkileri kullanmaya özen gösteriyoruz. Tüm bu çabaların neticesinde, hijyen koşulları sağlanmış üretim tesislerimizde, özgün tat kombinasyonları, seçkin reçeteler, ‘umami’ ürünler ve çözüm alternatifleri geliştiriyoruz. Zengin bir portföye sahibiz ve bu portföy her geçen gün yeni reçete ve prototiplerle gelişmeye, büyümeye devam ediyor.


Müşteri memnuniyeti her zaman birinci önceliğimizdir. Tüketici beklenti ve ihtiyaçlarını doğru anlamak, bu doğrultuda pazara uygun ürünleri sunmak ve rakiplerden farklılaşan ürünler geliştirmek için geleneksel alışkanlıkları ve yenilik arayışlarını yakından takip ediyoruz. Bu kapsamda, portföyümüzde bulunan seçkin reçetelerle, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya, geniş bir ürün yelpazesi ile, onlara yeni tatlar sunmaya odaklanmış durumdayız.Kuruyemiş


Kuruyemişler Türk geleneksel kültürüne yüzyıllar önce girmiş, tamamlayıcı tatlar ve çeşni olarak Türk mutfağının vazgeçilmez unsurları haline gelmişlerdir. Türkiye, hem üretim hem tüketim bakımından tam bir kuruyemiş cennetidir. Türkiye’de çerezlik olarak tüketilen başlıca kuruyemiş çeşitleri; fındık, badem, Antep fıstığı, ceviz, ay çekirdeği, kabak çekirdeği, kabuklu yer fıstığı, fıstık içi, leblebi çeşitleri, soslu mısır, soslu fıstıktır.


Son yıllarda tüketicilerin sağlıklı beslenme konusunda bilinçlenmesi ve bu doğrultuda ambalajlı kuruyemişe yönelmesi, markalı kuruyemiş sektörünün hızlı bir büyüme trendine girmesine sebep olmuştur. Türkiye’de kuruyemiş sektörü, özellikle yurt dışından artan taleplere bağlı olarak büyük bir gelişme potansiyeline sahiptir. Araştırma bulgularına göre, tüketiciler gün içinde atıştırmalık olarak kuruyemişleri (%35) tercih etmektedir. Tüketicilerin kuruyemiş satın alırken en çok dikkat ettiği kriterler sırasıyla; tazelik, kalite ve ulaşılabilir fiyat şeklinde sıralanmaktadır.
Yapılan araştırmalarda; Omega 3 ve Omega 6 yönünden zengin olmaları sebebiyle, kuruyemişlerin hemen her çeşidinin kalp sağlığı yönünden çok faydalı, kolesterol düşürücü etkiye sahip, diyetlerde kilo vermeye yardımcı olabilen, içerdikleri vitaminler ve mineraller yönünden son derece yararlı gıdalar olduğu sonucuna varılmıştır.


Katre Tedarik, yöresel ve global pazardan kuruyemiş tedarikinde, kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerin üretici firmalara temininde yıllardır aktif rol üstlenmektedir. Kuruyemişlerin işlenmesi sırasında ihtiyaç duyulan hammaddelerin temini de faaliyet alanlarımızdan biridir. Kuruyemişlerin farklı soslarla ve yeni işleme yöntemleriyle zenginleştirilmesi kapsamında, Ar-Ge bölümüzün liderliğinde, inovatif tat kombinasyonları ve seçkin çeşniler geliştirmeye büyük önem veriyor, üretici firmalara da yeni tat arayışları için bir nevi danışmanlık hizmeti sunuyor, pazarda yeni fırsatlar yakalamalarına her zaman destek oluyoruz.
Çeşni - Sos
Sos, gastronomi dünyasında, yemeğin tamamlayıcısı ve lezzet artırıcısı olarak tanımlanmaktadır. Gelinen noktada, sos olmadan ürün lezzetinin eksik ve yavan kaldığı öngörülmektedir. Bu nedenle, sosların, ürün içerisinde doğru reçete ile kullanılması üretici firmalar için önem kazanmaktadır. Son yıllarda, lezzetli, koruyucu veya katkı maddesi içermeyen, yağ içeriği indirilmiş doğal ürünler sos üretiminde tercih edilmektedir.


Türkiye’de sos pazarı her yıl yaklaşık % 30 oranında büyüme gösteriyor. Özellikle genç kuşaklar yeni tatları denemeyi seviyor, bu durum üreticileri de yeni çeşni arayışlarına yöneltmektedir. Bu kapsamda, bitkisel kaynaklı proteinlerin payı artmakta, çevreye duyarlı, vegan, temiz içerikli ürünler giderek talep edilmektedir.


Katre Tedarik olarak, uzman Ar-Ge ekibi ile uygulama laboratuvarlarında deneysel ürünler geliştirmeye büyük önem veriyoruz. Sosun içindeki baharat miktarı, kıvamı, damak tadı gibi kriterleri sürekli sorguluyor, portföyümüzde yer alan farklı kültürlere ait binlerce seçkin reçete ile yenilikçi çözümler geliştiriyoruz. Depolanması ve kullanımı pratik, raf ömrü uzun, sağlıklı ‘toz’ sosları ön plana çıkarıyor, barbekü, tacho, nacho, ketçap ve ballı hardal türevlerinde inovatif tatlar keşfediyoruz.
AtıştırmalıkModern ve dinamik yaşamın getirdiği sınırlı zaman ve yoğun iş temposu, bireylerin yemek yeme alışkanlıklarını radikal biçimde değiştirmiş, pratik ve tüketime hazır gıdaların kullanımını ön plana çıkarmıştır. Bu kapsamda, gıda sektörünün en inovatif alanı olan atıştırmalık ürünler, son yıllarda dünyada ve Türkiye’de katlanarak büyüme göstermektedir. Yapılan güncel araştırmalarda, tüketicilerin yüzde 40’ının sağlıklı atıştırmalığı ana öğün olarak tüketmeye başladığı anlaşılmaktadır. Çikolata, şekerleme, soğuk tatlı, tuzlu atıştırmalık ve gofret ürünlerine talep devam ederken dondurma, bisküvi, patlamış mısır, sağlıklı ve diyet atıştırmalıklara olan talep ise yükselmektedir.


Katre Tedarik, uzman ekibi ve iş ortaklarıyla birlikte, tüketicilerin talep ettiği tatlar için sahada ve laboratuvarlarında proaktif çalışmalar yürütür, lezzet konusunda yenilikçi çözümler üretir. Hedefimiz, müşterilerimizin aradığı tatları zamanında geliştirmek ve yöresel lezzetlerle firmaların ürün çeşitliliğini zenginleştirmektir. Atıştırmalık çeşnileri geliştirme ve tedarik etme konusundaki tecrübemiz, bu hedefi gerçekleştirmede en büyük desteğimizdir.


Katre Tedarik, atıştırmalık grubunda, dünyanın dört bir yanındaki farklı kültürlere ait uluslar arası gurmelerce kabul görmüş binlerce seçkin reçeteye sahiptir. Bu zengin portföy, müşterilerimizin yerel alışkanlıklar yanında farklı tat arayışlarına katkılar sunacak, pazarda yeni fırsatları yakalamalarına öncülük edecektir. Atıştırmalıklar kapsamında, özellikle patates cipsi, puf, pelet, patlamış mısır, pirinç kek ve ekmek cipsi ürün gruplarında sunduğumuz yeni damak tatlarının müşterilerimize değer katacağına inanıyoruz.